Menu
WeddingMag
Svatební šaty

Chcete koupit svatební šaty na internetu? Podívejte se, jaká jsou rizika

Martina Mádlová

Martina Mádlová

12. 3. 2018

Ještě před pár lety by to byla rarita. Koupit svatební šaty na internetu by se asi žádná nevěsta neodvážila a navíc by se nechtěla nechat připravit o tu možnost osobního výběru a zkoušení mnoha krásných šatů. Dnes už je doba jiná a tak se k tomuto kroku přiklání stále více žen. Většina je přesvědčena, že na internetu je mnohem větší výběr, rychlá dodací lhůta i lepší ceny. Stojí ale tyto výhody za to? Není nákup svatebních šatů přes internet příliš riskantní? Podívejte se, na co si dát pozor.

V České republice není příliš mnoho výrobců svatebních šatů. Většina internetových obchodů prodává šaty vyrobené v Asii. Tamější výrobci obvykle kopírují značkové šaty, ale často na jejich stránkách vidíte ty originální a kopii až doma. Nízká cena a nádherné fotografie vás mohou přesvědčit, abyste si šaty koupila, ale později můžete litovat. Některé nevěsty nakupují přímo v zahraničí, ale pak se vystavují riziku komplikací v případě reklamací. Na šaty na internetu si nemůžete sáhnout a ani si je vyzkoušet. Přitom co jiného vám musí dokonale padnout, když ne svatební šaty. Líbit se vám nemusí ani materiál a stejně tak barva.

Velmi častým problémem u takto koupených šatů je nutnost úprav, protože nesedí na postavu. Mnoho nevěst ale s tímto problém nemá, protože i tak vyjdou levněji. Rizikem je i nekvalitní materiál. Šaty se často pářou ve švech a i z volánů nebo jiných částí se uvolňují nitě. Toto vše proto pečlivě zkontrolujte, až vám dorazí.

Nákup přes internet ale nemusí být tak špatnou volbou. Internetové obchody nemají náklady na provoz salonu a zaměstnance. Mohou si proto dovolit nabídnout i nižší ceny. Obezřetnost je vždy nutná.

Nejšílenější svatební šaty: Takto ve svůj svatební den určitě nechcete vypadat

Na co si dát pozor při nákupu svatebních šatů přes internet?

  • Fotografie – jak již bylo řečeno, internetové obchody často nepoužívají fotografie svých šatů, ale těch originálních, od kterých je okopírovaly. To platí zejména pro zahraniční prodejce. Tím ale také porušují zákon. Před koupí si vždy vyžádejte reálné a podrobné fotografie vámi vybraného modelu. Pokud se bude prodejce cukat a nebude vám je chtít poslat, dejte raději ruce pryč.
  • Původ šatů – na stránkách by vždy měly být podrobné informace, které zahrnují i původ šatů či značku. Když tam není ani jedno, nejspíš se jedná o šaty z Asie, tedy kopii.
  • Dodací lhůta – šaty nakupujte dostatečně včas a ještě se pro jistotu ujistěte, že jejich dodání nebude trvat půl roku. Pokud objednáváte dlouho a do svatby už tolik času nezbývá, informujte se u obchodu, zda vám garantuje doručení před svatbou.
  • Reklamace šatů – velmi důležitá část, na kterou určitě myslete. Dobře si pročtěte reklamační řád i obchodní podmínky. Oboje se musí řídit zákony ČR. Měli byste vědět, že zboží z internetových obchodů můžete vrátit do 14 dnů bez udání důvodu. Prodejce vám pak musí vrátit celou částku i poštovné. Pokud by však vaše šaty byly nějak upravované vám na míru, pak tato lhůta neplatí a šaty vrátit nelze.

Svatební šaty: je výhodnější si je půjčit nebo koupit?

Nákup na internetu sebou nese vždy určitá rizika, protože si zboží nemůžete osobně zkontrolovat ještě před koupí. Pokud se ale přesto rozhodnete pro koupi svatebních šatů v e-shopu, vyberte si nějaký prověřený, o kterém se dá najít dostatek informací a má pozitivní reference.

Ohodnoťte tento článek:
2,5
Právě čtete

Chcete koupit svatební šaty na internetu? Podívejte se, jaká jsou rizika