Máte naplánovanou svatbu a začínáte být v nervech nejen z celkové organizace, ale i z toho, kolik vás nakonec celá událost bude stát? Ceny úplně všeho jdou nahoru, připravte se, že vás váš nejhezčí den v životě bude něco stát. Na co všechno se vyplatí odkládat si předem peníze?
1. Místo obřadu
Výběr místa vdavek může podstatně ovlivnit váš svatební rozpočet. Například na zámku nebo v hradní kapli můžete za obřad zaplatit od 3 000 až do 20 000 Kč. Za speciální místo si zkrátka připlatíte.
2. Prsteny
Snubní prsteny jsou další zásadní položkou ovlivňující váš zůstatek na účtu. Za výhodu ale můžeme považovat fakt, že si je můžete pořídit s předstihem, takže se nezruinujete těsně před svatbou.
3. Šaty a oblek
Na šaty a oblek byste určitě také měli mít peníze stranou a dopředu. Ať už si svatební háv necháte šít, nebo ho máte z půjčovny – částky nejsou tak zcela nezanedbatelné. Myslete i na doplňky.
4. Kytice, korsáž, myrty
Ač se to nemusí zdát, kytice, korsáž pro ženicha, myrty a další květinová výzdoba vám spolknou také velkou část ze svatebního rozpočtu. Proto ani tuto položku finančně nepodceňte.
5. Hostina
Cena svatební hostiny se odvíjí od počtu hostů – pokud zvete celou rodinu, všechny přátele a kolegy, může dosáhnout astronomických výšek. Naštěstí nejdřív zaplatíte jen zálohu a zbytek si necháte na později.
6. Cukroví
Cena za cukroví se také dokáže vyšplhat až nad mraky. Samozřejmě záleží, kolik máte celkem svatebních hostů (stejně jako u hostiny) a kolik kilo laskomin jim věnujete.
7. Zábava
Ať už si pozvete oblíbenou cimbálovku, na kterou budete celou noc tančit, nebo raději chcete hrát člověče, napij se a jiné deskové hry – počítejte s tím, že při dobré zábavě roste chuť na alkohol a udělejte si pořádné zásoby.
8. Fotograf a kameraman
Fotograf a kameraman zachytí nejkrásnější den vašeho života, ale taky zrovna ne úplně za levno. Pokud ale nemáte dostatek peněz na běžném účtu, můžete se zaradovat – tito umělci většinou přijímají platbu rozdělenou na zálohu a doplatek. Uf. 🙂